216 Sürekli İşçi (Engelliler) Yedek Alımı Alımı Başvuru İşlemleri Hakkında Duyuru
31 Mayıs 2024

216 Sürekli İşçi (Engelliler) Yedek Alımı Alımı Başvuru İşlemleri Hakkında Duyuru

 

Bakanlığımız taşra teşkilatında 4857 sayılı İş Kanunu 30. Maddesi kapsamında Sürekli İşçi (Engelli) Temizlik Görevlisi unvanında 28.11.2023 tarihinde noter huzurunda çekilen kurada 216 kadro için yerleşmeye hak kazanan asıl hak sahiplerinden boş kalan kontenjanlara sırası ile yedek hak
sahipleri alınacaktır.

29.05.2024 tarihinde Genel Müdürlüğümüzün https://yhgm.saglik.gov.tr internet adresinde yayımlanan Sağlık Bakanlığı 216 Engelli Sürekli İşçi Yedek Alımı Göreve Başlama İşlemleri Hakkında Duyuru göz önünde bulundurularak boş kalan kontenjanlara sırası ile yedek hak sahiplerinin başvuruları alınacaktır.

Buna göre; SAKARYA İli için başvuru yapan ve ekli listede bilgileri bulunan adayların 29 Mayıs 2024 – 10 Haziran 2024 (mesai bitimi)tarihleri arasında başvurularınıEk-1 de belirtilen ve ayrıca not kısmında yazan belgelerle birlikte teslim etmeleri gerekmektedir.  Bu ilan tebligat niteliğinde olup, hak sahiplerine ayrıca herhangi bir tebligat yapılmayacaktır!

 

Not:

Belgelere ek olarak;Öğrenim Belgesinin aslı ile birlikte fotokopisi, E-Devlet’ten alınacak Adli Sicil+Arşiv Kaydı Belgesi getirilmesi gerekmektedir. Özel Sağlık Tesislerinden alınan "Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmadığına dair sağlık raporu"kabul edilmeyecektir.

 

 

Evrak Teslim Adresi:

15 Temmuz Camili Mah. Resmi Daireler Kampüsü (Valilik Yerleşkesi) C Blok Adapazarı/SAKARYA

 

 

Ekler:

1-Yedek Aday Listesi

2-Yerleşenlerden İstenen Belgeler

3-Meslek Durumu ve Özel Şartlar

4-Açıktan Atama Başvuru Formu
5-KONTENJAN