overlay

Yurt Dışına Çıkacaklar için PCR Testi Bilgilendirmesi

Yurt dışına çıkacak kişilere yapılacak Covid-19 PCR testleri hakkında yapılacak işlemler https://hsgm.saglik.gov.tr/tr/haberler/yurt-disi-cikislarinda-test-islemleri.html adresinde belirtilmiştir.
 

İlimizde yurt dışına çıkacakların Covid-19 PCR işlemleri Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesinde haftanın 7 günü 09.00-21.00 saatleri arasında yapılacaktır. Sonuçların çıkması tahmini 48 saat olup test yaptıranların buna dikkat etmesi gerekmektedir.

Hastaneye başvurmadan önce hazırlanması gereken evraklar

1- Ödeme Dekontu

Ücretler Sakarya Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi veznesine veya aşağıdaki hesap numarasına yatırılacaktır. PCR Test Ücreti 170 (yüzyetmiş) TL 

Alıcı Adı:Sakarya Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Baştabipliği

İban: TR41 0001 2009 5850 0005 0001 89

Banka: Halk Bankası

*Her bir kişi için 170 TL yatırılacaktır.

 

2-Geçerli pasaportu ve pasaportun resimli yüzünün fotokopisi


3-Arkalı önlü kimlik fotokopisi

 

4- Yurt dışına çıkacağını gösteren uçak-otobüs bileti

 

5-Kişi kendi aracıyla gidecekse ayrıntılı olarak (ne zaman, hangi ülkeye, araç plakası) belirten dilekçesi

 

Yapılan testlerin sonuçlarına kişiler PDF olarak E-Nabız’dan ulaşabilecek olup ayrıca onay aranmayacaktır. Bu sonuçlar üzerine herhangi bir sağlık kuruluşunun ek onay yapma yetkisi yoktur.

E-Nabız sistemine kayıtlı olmayan kişiler hastanede numune verirken aldıkları barkod numarası ile https://enabiz.gov.tr/PcrTestSonuc/Index sayfasından sonuçlarını görüntüleyebileceklerdir.

Görevli olarak yurt dışına çıkacak olan kamu görevlilerinden ücret alınmayacak olup bu görevliler görev belgelerini ibraz edeceklerdir.

 

Ağız ve Diş Hastanesi İletişim Bilgileri

Adres    : Kemalpaşa Mah. 7.Cadde Serdivan / Sakarya

İletişim  : 0264 229 31 86 - 87