T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Sakarya İl Sağlık Müdürlüğü

T.C. Sağlık Bakanlığı
Sakarya İl Sağlık Müdürlüğü

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Sağlık Otelciliği Hizmetleri Birimi

Güncelleme Tarihi: 28/01/2019

sorumlusu.png

Uz.Aşkın GÜRLER
Sağlık Otelciliği Hizmetleri Birimi
personeli.png

 Sevtap ÖZKAN (Birim Sorumlusu) Dahili :1435
 Yeliz EROĞLU Dahili :1764
Fikriye KOÇ    Dahili :1421 
                                                                               

gorevleri.png

 1. Kamu hastaneleri ve ağız diş sağlığı merkezlerinin faaliyet alanı (otelcilik hizmetleri) ile ilgili iş ve işlemleri, izlemek, değerlendirmek ve denetlemek,
 2. Sağlık tesislerinin otelcilik hizmetleri ile ilgili iyi uygulama örneklerini yaygınlaştırmak.
 3. Sağlık tesislerinde atıkların kaynağında ayrıştırılması ve azaltılmasına yönelik iş ve işlemlerin takip edilmesi, yönetim sürecinin yürütülmesini sağlamak.
 4. Tutuklu ve Hükümlü koğuşlarına ait iş ve işlemlerinin yürütülmesini sağlamak.
 5. Sağlık kuruluşlarında, hasta ve refakatçilerine yönelik hizmet vermek üzere anne misafirhanelerinin planlanması, standartlarının belirlenmesi, planlamalara uygun olarak kurulması ve işletilmesi, bakım hizmetlerinin planlanarak yürütülmesi, personel ve diğer kaynak ihtiyaçlarının belirlenmesi ile ilgili işlemleri yürütmek.
 6. Sağlık kuruluşlarında engelli bireylere yönelik uygulamaların mevzuata göre yürütülmesini sağlamak.
 7. Sağlık Bakanlığı ile Diyanet İşleri Başkanlığı arasında imzalanan Manevi Destek Hizmeti Protokolü kapsamında sağlık tesislerinde hasta, hasta yakını ve çalışan personele yönelik manevi destek hizmetlerinin yürütülmesini ve koordinasyonunu sağlamak. Aylık raporlama çalışmalarını yürütmek.
 8. Her türlü bağımlılığa karşı manevi rehberlik ve manevi destek sağlanması amacıyla AMATEM'de bağımlılıkla mücadele etmek üzere çalışmaları koordine etmek ve hazırlanan raporları ilgili birimlerle paylaşmak.
 9. Bakanlık, Genel Müdürlük, diğer iller, diğer kurumlar ve diğer başkanlıklar ile bağlı sağlık tesislerimiz arasındaki yazışmaların koordinesinin sağlanması,
 10. Sağlık otelciliği hizmetleri alanında çalışan personellerin hizmet sırasındaki uygulama ve denetim esaslarını belirlemek.
 11. Amirleri tarafından verilen diğer iş ve işlemleri yürütmek.

dokumanlari.png

Sağlık Otelciliği Hizmet Sunum Rehberi İçin TIKLAYINIZ.