T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Sakarya İl Sağlık Müdürlüğü

T.C. Sağlık Bakanlığı
Sakarya İl Sağlık Müdürlüğü

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Ferizli evde sağlık ekibi güçlendi

Güncelleme Tarihi: 12/02/2018

Ferizli Devlet Hastanesi Evde Sağlık Ekibi Dr. Ömer Zengin’in katımıyla güçlendi. Hemşire Tuğba Çengel birlikte evde yatan hastalara hizmet götüren evde sağlık ekibi günde ortalama 10 hastaya hizmet veriyor.  

Evde sağlık ekibinin çalışmalarıyla ilgili bilgi veren Dr. Ömer Zengin, gerek teşhis ve tedavi sonrası bakım sürecinde, gerek kronik bir hastalığın takibinde yatağa tam bağımlı olan hastaların ihtiyacı olan sağlık hizmetlerinin ev ortamında verildiğini dile getirdi. Zengin, hastaya tanı koymaktan ziyade tanısı konulmuş hastanın düzenlenmiş olan tıbbi bakım ve tedavisinin uygulanmasının yanı sıra hem hastaya hem de yakınlarına ilgili eğitimlerin verildiğini kaydetti.

Zengin “Evde sağlık hizmeti almak isteyen kişiler mesai saatleri içinde kendileri ve ya yakınları aracılığı ile aile hekimlerine, hastanelerimizdeki Evde Sağlık Hizmetleri Birim polikliniğine, Sakarya İl Sağlık Müdürlüğü Koordinasyon Merkezine bizzat giderek veya telefon ile başvuru yapabilirler. Başvuru için gerekli belgeler hastanın nüfus cüzdanı ve varsa mevcut raporlarıdır. Başvuru formu aile hekimi veya Evde Sağlık Hizmeti birimi tarafından doldurularak kayıt altına alınır. Bunun dışında 24 saat hizmet veren Türkiye’nin genelinde tesis edilen 444 38 33 (444 EVDE) numarası aranabilir. Kayıt sonrası hastamızı takibe alıyoruz ve evde sağlık hizmetini planlıyoruz.” diye konuştu.