T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Sakarya İl Sağlık Müdürlüğü

T.C. Sağlık Bakanlığı
Sakarya İl Sağlık Müdürlüğü

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

112’ye Ziyaret

Güncelleme Tarihi: 06/12/2017

İl Sağlık Müdürü Doç.Dr.Aziz Öğütlü 112 Acil Sağlık Hizmetleri Haftası nedeniyle 112 istasyonlarını ziyaret etti. Öğütlü’ye bu ziyareti sırasında 112 Acil Sağlık Hizmetlerinden sorumlu Müdür Yardımcısı Dr.Mustafa Ezen’de eşlik etti.
Ambulanslarda görev yapan personelle tek tek sohbet eden Öğütlü, dilek ve önerileri dinledi. Gerçekleştirdiği ziyaret sırasında ambulansları da inceleyen Öğütlü, çalışmalarla ilgili bilgi aldı.
Öğütlü: Bu İşin Şakası Olmaz…
Öğütlü yaptığı açıklamada, 2017 Yılı Ekim ayı itibarıyla vaka sayısının 75.522, olay yerinden sağlık kuruluşlarına taşınan vaka sayısının ise 53.285 olduğunu söyledi. 112 Komuta Merkezine gelen 660.487 toplam çağrı sayısının, 583.254’ ünün asılsız çağrı olduğunu dile getiren Öğütlü, 112 sağlık hizmetlerinde hayat kurtarmanın zamanla yarışmak anlamına geldiğini, asılsız ihbarların birçok cana mal olabileceğini belirterek “bu işin şakası olmaz” dedi. 
Her Zaman, Her Yerde ve Her Koşulda
Öğütlü, “normal şartlarda vakalara ortalama ulaşma hızımız kentselde 8.5, kırsalda 16 dakikadır. 27  Acil Yardım İstasyonu, 54 ambulansımız ile vaka ve  koşulların durumuna göre kullandığımız obez ambulansı, kar paletli ambulans, 4 sedyeli ambulans ve  motorsiklet gibi donanımlı araçlarımızla da bize ihtiyaç duyulan her yerdeyiz.
Personele Teşekkür
Her zaman, her yerde ve her koşulda, gece-gündüz fedakarca çalışan personelimizin 112 Acil Sağlık Hizmetleri Haftasını kutluyor, teşekkür ediyor ve başarılar diliyorum.” İfadelerinde bulundu.