T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Sakarya İl Sağlık Müdürlüğü

T.C. Sağlık Bakanlığı
Sakarya İl Sağlık Müdürlüğü

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

İŞKUR-Sosyal Çalışma Programı Katılımcılarına

Güncelleme Tarihi: 08/07/2019

Asıl Olarak Belirlenenlerin Yapması Gerekenler

08/07/2019 tarihinde saat 09:30 dan itibaren başvuru belgelerinizi İl Sağlık Müdürlüğümüze getirmeniz gerekmektedir. Şartları sağladığı belirlenen katılımcıların başlayışları ikametlerine uygun olan tesislerimize göre belirlenerek aynı gün yapılacaktır. Sizlerden beklenen kurumumuza başvurunuz ve aşağıdaki açıklamalar dahilinde kurumumuzla iletişim ve işbirliği içinde olmanızdır.

Sıra_Noİstenen BelgeAçıklama 
 1 e-devletten o gün indirdiğiniz öğrenci belgenize-devletten alınabilir.
 2 2018-2019 yılı güz döneminin (Güz olarak belirtmeyen okullarda 1. dönem) Genel Not Ortalamasını gösterir transkript (not döküm cetveli)Transkript ile hazırlık sınıfının başarıyla bitirildiğine dair belgenin aynı gün edinilmiş olması gerekmemektedir. (İlk başvuruda okulunuz bilgi sisteminden alınacak transkript kabul edilecek olup sonrasında ıslak imzalı olarak teslim etmeniz beklenecektir.)
 3Hazırlık sınıfını bitirenler için hazırlık sınıfının başarıyla bitirildiğini gösterir belgeTranskript ile hazırlık sınıfının başarıyla bitirildiğine dair belgenin aynı gün edinilmiş olması gerekmemektedir. (İlk başvuruda okulunuz bilgi sisteminden alınacak belge kabul edilecek olup sonrasında ıslak imzalı olarak teslim etmeniz beklenecektir.)
 4 Yaz döneminde ders almadığınıza dair belgeKişiden yazılı beyan istenecektir.
 5 SGK Tescil ve Hizmet Dökümüe-devletten alınabilir
 6 Sağlık-Askerlik-Zorunlu Staj ve Adli Sicil Kaydı sebepleri ile çalışmaya engel bir durum teşkil etmediğine dair kişiden beyan Beyan evrakı için tıklayınız.
  • Program sırasında mezun olacaksanız mutlaka kurumumuza ve İŞKUR İl Müdürlüğüne bu durumu bildirmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde kurum hizmetlerinden 24 ay yasaklanma ihtimaliniz bulunmaktadır. Örneğin 8 Ağustos’ta mezun olan katılımcı bu durumunu en geç 7 Ağustos’ta kuruma bildirmeli ve programdan ayrılmalıdır.
  • Kurumumuza bu belgeleri sunduğunuzda Sosyal Çalışma Programı Genelgesinin ekinde de bir örneği yer alan Katılımcı Taahhütnamesini okuyarak isminizin karşısındaki çalışma günlerini inceleyip son sütundaki boşluğa imzanızı atmanız gerekmektedir. (Katılımcılar taahhütnameyi kurumumuzdan temin edebileceklerdir.)