T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Sakarya İl Sağlık Müdürlüğü

T.C. Sağlık Bakanlığı
Sakarya İl Sağlık Müdürlüğü

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Meme Kanseri ve Prostat anlatıldı

Güncelleme Tarihi: 18/10/2018

İl Sağlık Müdürlüğü Kanser ve Sağlıklı Beslenme Hareketli Hayat Birimi tarafından, Sakarya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı Konferans Salonu'nda "15 Eylül Dünya Prostat Günü Etkinlikleri kapsamında"prostat kanseri, meme kanseri, rahim ağzı kanseri, kolorektal kanseri ve kanserde beslenmenin önemi konulu seminer düzenlendi.

Seminerde, Halk Sağlığı Uzmanı Doktor Enes Ahmet Güven tarafından, kanser nedir? Prostat kanseri ve kolon kanserleri, kanserden korunma yolları ve ücretsiz olarak yapılan kanser taramaları hakkında bilgiler verildi. Diyetisyen Tamer Ezen de obezite nedir? Obezitenin yol açtığı sağlık problemleri, düzenli su tüketimi ve kanserde beslenmenin önemi hakkında sunum yaptı

Seminerde ayrıca, Adapazarı İlçe Sağlık Müdürlüğü sağlık personelleri tarafından 40 yaş üzeri erkeklerden prostat kanseri taramalarına yönelik PSA (Prostat Spesifik Antijen) testi için kan alımı gerçekleştirildi. 50 yaş üzeri erkeklere gizli kan testi dağıtıldı. İtfaiye çalışanlarının eşlerine yönelik meme ve serviks kanseri bilgilendirilmesi yapılarak, eşlerini KETEM’lere getirip kanser taramalarını yaptırmaları konusunda bilgi paylaşımında bulunuldu.

  • IJUU7965.JPG
  • IMG_8372.JPG
  • IMG_8389.JPG
  • IMG_8410.JPG
  • IMG_8414.JPG