Sakarya İl Sağlık Müdürlüğü
T.C. Sağlık Bakanlığı
Sakarya İl Sağlık Müdürlüğü

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Öğütlü: Ceza Değil, Eğitimden Yanayız

Güncelleme Tarihi: 27/12/2017

Öğütlü: Ceza Değil, Eğitimden Yanayız

Sakarya Esnaf ve Sanatkarlar Odası (SESOB) Başkan Hasan Alişan'ın organize ettiği toplantıda şehirdeki esnaflarla Vali Balkanlıoğlu, ve çeşitli kurumların idarecileri bir araya geldi. 
Esnafların sorunlarının, dilek ve önerilerinin dinlendiği programda tüm kurumların yetkilileri söz alarak soruları cevaplandırdı.

Birlikte Başaracağız

İl Sağlık Müdürümüz Doç.Dr.Aziz Öğütlü de, "yasalara karşı olmadıklarını dile getirerek, işletmelerde tütün ürünü kullanımlarıyla ilgili uygulanan yasaklarda esneklik sağlanması konusunda düşüncelerini paylaşan esnaflara cevap verdi.

Öğütlü, " Bakanlığımız sigarasız ve dumansız hava sahası için mücadele veriyor. Bizler de İllerde bu amaçla çalışmalar yapıyoruz. Dumansız hava sahası için gerçekleştirdiğimiz çalışmalar sadece denetimlerle de sınırlı değil; eğitimi çok önemsiyoruz. Yani bu konuda cezai işlemlerden daha çok eğitim yaparak konunun hassasiyetini vurgulamaya çalışıyoruz. Kapalı alanlarda dumana maruz kalan çocuklar, gençler ve tüm herkes bizim insanımız. Birbirimizi bu anlamda da koruyup kollamak zorundayız. Tabi ki bunu sadece kurum olarak attığımız adımlarla başaramayız, siz esnafların da desteği çok önemli. Bu konuda birlikte çalışacağız. Sizler de bu konuda bizim kadar hassassınız, bunu görebiliyoruz. Eskiden otobüslerde, uçaklarda sigara içiliyordu, bu sona erdi. Lokanta, kafeterya gibi yerlerde de denetim ve eğitimlerle bunu birlikte başaracağız. Denetimlerimiz Bakanlığın öngördüğü ölçüde devam edecek fakat biz ceza işlemlerinden çok eğitimi önemsiyoruz. Eğitimi daha çok önemsiyoruz. Yaptığımız çalışmalarda Sayın Valimiz Balkanlıoğlu'nun da katkısı büyüktür" ifadelerinde bulundu.

 

  • 3.jpeg
  • c_2.fw.png
  • c1.fw.png