Sakarya İl Sağlık Müdürlüğü
Sağlık Bakanlığı
Sakarya İl Sağlık Müdürlüğü

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Sağlığa Adım Atın

Güncelleme Tarihi: 05/10/2017


İl Sağlık Müdürlüğü koordinatörlüğünde, Dünya Yürüyüş Günü etkinlikleri çerçevesinde Serdivan Toplum Sağlığı Merkezi, Gençlik Hizmetleri, Spor İl Müdürlüğü ve Serdivan Belediyesi iş birliğinde yürüyüş etkinliği düzenlendi.

"Sağlıklı Bir Yaşam İçin Her Gün 10 Bin Adım" temasıyla 3-4 Ekim Dünya Yürüyüş Günü nedeniyle gerçekleştirilen etkinliğe Serdivan Kaymakamı Muhsin Çatmadım, Sağlık Müdür Yardımcısı Dr.Mümtaz Seyda, Serdivan Belediye Başkan Yardımcısı Selvet Karaoğlu, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü İbrahim İkiz, Gençlik Hizmetleri, Spor İl Müdürü Fatih Çelikel, İlçe Sağlık Müdürü Uz.Dr.Sevda Gürsel, İlçe Emniyet Müdürü Yüksel Usta, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Dere, sağlık çalışanları,  diğer kurum çalışanları ve öğrenciler katıldı.

"Zaman Yok" demeyin...

Sağlık Müdür Yardımcısı Dr.Mümtaz Seyda, toplumda sağlıklı yaşam kültürünün yerleşmesini sağlamak amacıyla sağlıklı beslenme alışkanlıklarını geliştirmek, fiziksel aktivite düzeyini arttırmak için sağlık birimlerinde çeşitli çalışmalar yapıldığını ifade etti. Seyda, sağlıklı bir hayat ve obezitenin önlenmesi için yapılan rutin çalışmaların dışında, özel gün ve haftalarda ayrıca farklı etkinliklerin düzenlenmesinin de  konuya olan farkındalık düzeyinin arttırılmasında yarar sağlayacağını belirterek, "egzersiz için zaman yok demeyin, sağlığınız için her gün 10 bin adım atın" şeklinde konuştu. 

Egzersiz yaptılar

Spor  uzmanları tarafından katılımcılara ısınma hareketleri yaptırılarak  başlayan etkinlikte, günlük yaşam içerisinde yapılabilecek egzersiz hareketleri de anlatıldı. Serdivan Belediyesi önünden başlayıp Mehmet Akif  Ersoy Cadde güzergahında devam eden yürüyüş etkinliği, cadde üzerinden tekrar belediye önüne dönülmesi ve çeşitli ikramların yapılmasının ardından sona erdi.